Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

W ramach inwestycji, firma Auto Watin wprowadziła innowacyjne rozwiązania technologiczne. Budowa stacji diagnostycznej, recepcji przejazdowej oraz zakup innowacyjnych urządzeń dofinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pozwala na zwiększenie efektywności świadczonych usług przez nasz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny a także ich zakres. Zakupione maszyny i urządzenia, w których zastosowane zostały innowacyjne technologie przyczyniły się także do zwiększenia samej jakości świadczonych usług w zakresie diagnostyki napraw mechanicznych. Nowatorskie rozwiązania wielu świadczonych przez nas usług a także systemy kontroli jakości procesów zostały docenione przez Centrum Działalności Inżynierskiej "inSIMP" Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich za innowacyjność w skali krajowej jak i światowej.

 

22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku firma Auto Watin przekazała m.in. na licytację zabytkowy wóz strażacki Star 25 z 1974 roku. To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Samochód, został zakupiony na aukcji WOŚP dwa lata temu i teraz można go znowu zakupić. Licytacja trwa do 7 lutego. Aukcja do obejrzenia TUTAJ

Gdy liczy się każda sekunda...

...karta ratownicza może uratować Ci życie.

8 stycznia w całym kraju rozpoczęła się akcja "Karta ratownicza w pojeździe" mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa polskich kierowców i ich pasażerów.

Zapraszamy do naszego salonu, gdzie bezpłatnie otrzymasz kartę ratowniczą dla Twojego auta.
Zadbaj o Kartę Ratowniczą w Twoim samochodzie.

 

Co roku na polskich drogach prowadzone się tysiące akcji ratownicznych spowodowanych wypadkami drogowymi, w których by uratować życie pasażerów liczy sie każda sekunda. Konstrukcja, wzmocnienia i systemy bezpieczeństwa pojazdów to zawsze wyzwanie dla grupy ratowniczej. Na drogach jeździ setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skontruowany. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce natkną się na takie wzmocnienie – pękają. Znalezienie i odłączanie akumulatorów też wbrew pozorom nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi. Dlatego aby przyspieszyć wydobycie pasażerów z rozbitego pojazdu opracowano europejski system „Karta ratownicza pojazdu”. Karta ratownicza to zestandaryzowana informacja, która na kartce w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów. Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o  6 – 9, często decydujących, minut.  Pozornie zwykła kartka papieru może uratować życie. Wydrukowaną kartę ratowniczą, po złożeniu umieszcza się za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy. To standardowe miejsce, w którym karty wożą kierowcy w całej Europie. Oprócz karty na przedniej szybie samochodu umieszcza się także specjalną nalepkę informacyjną, dzięki której służba ratownicza będzie wiedzieć, że w samochodzie znajduje się karta ratownicza.

Konkurs lakierniczy REPANET

AUTO WATIN wyznacza standardy!
Z przyjemnością informujemy, że kadrę Działu Blacharsko-Lakierniczego Auto Watin zasila zwycięzca Konkursu Kolorystycznego, p. Przemysław Korcz, który zyskał tytuł Najlepszego Lakiernika Roku Sieci Repanet.

"Repanet kołem się toczy..." - pod takim hasłem przebiegał ostatni Konkurs mający wyłonić najlepszego lakiernika Sieci Repanet. Do ścisłego finału, który odbył się 5 grudnia 2013 roku w Centrum Szkoleniowym Axalta Coating Systems, zakwalifikowanych zostało sześciu uczestników, którzy po pierwszym etapie konkursu uzyskali największą ilość punktów. Pierwszy etap polegał na wykonaniu naprawy koloru Rolls Royce o nazwie: Madeira Red-Met, zgodnie z zalecaną przez markę Standox technologią spełniającą wymogi dyrektywy o LZO. Finaliści musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami praktycznymi (wykonanie szybkiej naprawy), ale również szeroką wiedzą teoretyczną. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnej edycji popularnego konkursu!

REPANET to ogólnopolska sieć certyfikowanych warsztatów blacharsko-lakierniczych zrzeszająca 36 zakładów.

 

Wernisaż wystawy Alicji Kozaneckiej - 17.10.2013 r.

Zapraszamy do naszego salonu w czwartek (17 października br.) o godz. 18:30 na wernisaż wystawy Alicji Kozaneckiej "PERMENENT-MARKER a portret kobiety".
W programie:
- premiera nowego Hyundaia ix35
- poczęstunek przygotowany przez LemonTree Restaurant
- degustacja wiz zorganizowana przez WineNavigator
- atrakcyjna loteria wizytówkowa z nagrodami

ZAPRASZAMY